Okulary progresywne
dla osób ze starczowzrocznością

Wraz z wiekiem nasz wzrok ulega stopniowemu pogorszeniu. Z uwagi na starzenie się naturalnej soczewki oka i zanik jej elastyczności pojawiają się problemy głównie z wyraźnym widzeniem obiektów znajdujących się blisko. Tak zwana starczowzroczność (prezbiopia) powoduje konieczność odsuwania od siebie przedmiotów, którym chcemy się przyjrzeć – stąd wywodzi się inna nazwa tej przypadłości, czyli syndrom długiej ręki. W celu zwiększenia komfortu podczas wykonywania codziennych czynności warto wyposażyć się w okulary progresywne. Można je zamówić w naszym Salonie Optycznym 123Okulary.pl, który znajduje się w Białymstoku.

Jak działają szkła progresywne?

Wiele osób cierpiących na prezbiopię wcześniej musiało nosić okulary do dali. Spadek elastyczności soczewki skutkuje wówczas tym, że pojawiają się problemy z widzeniem również obiektów ulokowanych blisko. W takiej sytuacji wydawać by się mogło, że jedynym rozwiązaniem jest noszenie przy sobie dodatkowej pary okularów – przeznaczonej do czytania. Szkła progresywne często okazują się jednak wygodniejszą opcją. Są one podzielone na trzy obszary, które różnią się mocą:

  • górna część soczewki zapewnia ostrość widzenia przedmiotów dalekich,
  • dolna część pozwala wyraźnie widzieć z bliska,
  • obszar środkowy wspiera wyraźne i komfortowe skupianie wzroku na odległościach pośrednich.

Okulary progresywne można dopasować do indywidualnych potrzeb danego Pacjenta – zazwyczaj sprawdzają się więc w sytuacjach, kiedy poza prezbiopią zmagamy się też z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością czy astygmatyzmem. Ich moc ustalana jest na podstawie wyników badań przeprowadzanych w gabinecie optometrysty. Mieszkańców Białegostoku i okolic zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu optycznego w celu zdiagnozowania problemu oraz dobrania odpowiedniego sposobu korekcji.

szkła progresywne białystok

Co warto wiedzieć przed zakupem okularów progresywnych?

Wybierając szkła progresywne, musimy mieć świadomość tego, iż wymagają one pewnego okresu adaptacji. Oznacza to, że przez kilka dni od rozpoczęcia ich użytkowania prawdopodobnie będziemy doświadczać dyskomfortu. Zarówno mózg, jak i oczy muszą przyzwyczaić się do nowego sposobu widzenia. Jeśli jednak stan ten się przedłuża, warto odwiedzić specjalistę, gdyż może to oznaczać, że soczewki nie zostały dobrane z odpowiednią precyzją. Co ważne, okulary progresywne pomimo swojej skuteczności i przemyślanej budowy nie są rozwiązaniem dla każdego. Podczas badań optometrycznych specjalista zweryfikuje obecność ewentualnych przeciwwskazań, aby mieć pewność, że proponowane rozwiązanie jest w przypadku konkretnego Pacjenta w pełni bezpieczne i komfortowe. Przy braku przeciwwskazań szkła progresywne prawdopodobnie w zauważalny sposób podniosą nasz komfort w codziennym życiu. Są w stanie zastąpić nie tylko dwie pary okularów (korekcyjne i do czytania), gdyż w razie wyboru soczewki fotochromowej Transitions będą mogły spełniać też funkcję okularów przeciwsłonecznych.

Warto zaznaczyć, że przy szkłach progresywnych jest gwarancja adaptacji – jeżeli użytkownik nie przyzwyczai się do okularów progresywnych w ramach zapłaconej ceny otrzyma 2 pary soczewek do dali i bliży, a jedyne, co będzie musiał zrobić, to dokupić drugą oprawkę. My bezpłatnie zamontujemy do niej soczewki okularowe. Warto więc skorzystać z możliwości i spróbować, czy takie rozwiązanie spełni indywidualne oczekiwania. Pamiętajmy jednak, aby postawić na produkt wysokiej jakości, gdyż w przeciwnym wypadku ryzyko braku akceptacji i szansy na swobodne widzenie w jednej parze okularów znacząco wzrasta. To szczególnie istotne w przypadku nowych użytkowników, gdyż cena opisywanych modeli jest spora, a można spotkać się z negatywnymi głosami. Zachęcamy do samodzielnego przekonania się, która opcja będzie najlepsza.

Zapraszamy po dobór skutecznych rozwiązań

Zarówno w celach profilaktycznych, jak i w przypadku pierwszych objawów wady wzroku zachęcamy do odwiedzenia naszego Salonu Optycznego 123Okulary.pl w Białymstoku. W ofercie posiadamy różne rodzaje soczewek okularowych i kontaktowych, co umożliwia dobór opcji odpowiadającej konkretnemu problemowi, z którym zgłasza się Pacjent. Szeroki wybór oprawek pozwala natomiast dopasować właściwe rozwiązanie pod względem estetycznym.