Szeroki wybór
oprawek do okularów

Okulary nie tylko pozwalają odzyskać ostrość i komfort widzenia, lecz także stają się częścią naszego wizerunku. Podczas ich wyboru warto zatem zastanowić się nad kwestią estetyki i postawić na oprawki okularowe pasujące do kształtu twarzy czy też do naszego indywidualnego stylu. Rozbudowana oferta Salonu Optycznego 123Okulary.pl umożliwia każdemu Klientowi znalezienie idealnej opcji. W razie trudności z podjęciem ostatecznej decyzji zapewniamy merytoryczną pomoc. Zapraszamy do odwiedzenia nas w Białymstoku.

Materiały stosowane do produkcji oprawek okularowych

Zazwyczaj okulary korekcyjne postrzegamy w kategorii inwestycji na lata, dlatego zależy nam na ich długiej żywotności. Wysokiej jakości oprawki niewątpliwie wpływają na trwałość produktu, dlatego w przypadku ich zakupu warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. W tym celu wykorzystuje się między innymi:

  • TR-90 – tworzywo sztuczne, pochodna nylonu; należy do giętkich, lekkich materiałów, co przekłada się na komfort użytkowania; wykonane z niego modele są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci i sportowców;
  • acetat (octan celulozy) – materiał hipoalergiczny, lekki, a zarazem odporny na zarysowania; ze względu na swoje właściwości wytrzymałościowe i estetyczny wygląd cieszy się dużym zainteresowaniem Klientów;
  • stal nierdzewną – tę opcję wyróżnia odporność na korozję i wysokie temperatury; również posiada właściwości hipoalergiczne, zatem jest polecana osobom podatnym na różnego rodzaju podrażnienia skóry; w naszej ofercie dostępne są też modele bez niklu, który powoduje alergie;
  • tytan – oprawki z niego wyprodukowane charakteryzują się wysoką jakością i solidnością przy wyjątkowej lekkości, a te cechy docenią zwłaszcza Pacjenci, którzy na co dzień pracują w warunkach powodujących zwiększone ryzyko uszkodzenia okularów.

Podczas zakupów warto skorzystać z porady optometrysty lub optyka – wskaże on właściwe rozwiązanie odpowiadające indywidualnym potrzebom zarówno w sytuacji, gdy potrzebujemy szkieł do noszenia na co dzień, jak i wtedy, kiedy potrzebne nam są na przykład okulary do czytania czy do komputera.

oprawki okularowe Białystok

Dobór oprawek okularowych pod kątem wizualnym

Skupiając się na kwestii estetyki, oprawki okularowe powinny być dopasowane przede wszystkim do kształtu twarzy. Dzięki temu mogą podkreślać nasze atuty, a niwelować ewentualne niedoskonałości. Ułatwione zadanie mają posiadacze twarzy owalnej – w tej sytuacji niemal każdy model dobrze się sprawdzi. W przypadku twarzy okrągłej warto postawić na opcje kanciaste, prostokątne, gdyż to może wpłynąć na optyczne wyszczuplenie. Jeśli natomiast mamy wysokie czoło i szeroką szczękę, powinniśmy wybierać spośród wariantów owalnych i prostokątnych. Za to w sytuacji posiadania twarzy trójkątnej dobrym wyborem mogą być oprawki do okularów w kształcie tak zwanych kocich oczu. Podobne zasady dotyczą doboru okularów przeciwsłonecznych.

W kwestii kształtu ważną rolę odgrywa zatem kontrast, jednak zupełnie inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o kolorystykę. Warto wybierać modele, które swoją barwą pasują do naszej karnacji, włosów czy brody. Przykładowo osobom z jasnymi włosami i bladą cerą polecamy wybór złotych lub brązowych opcji.

Zapraszamy do Salonu Optycznego 123Okulary.pl

Wymienione wskazówki mogą okazać się pomocne podczas zakupu oprawek okularowych. Najważniejsze jest jednak, abyśmy w wybranych okularach czuli się po prostu dobrze. W rozbudowanej ofercie naszego Salonu Optycznego 123Okulary.pl w Białymstoku każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Posiadamy zarówno eleganckie, klasyczne wersje, jak i niestandardowe przeznaczone dla miłośników oryginalnych stylizacji. Klientom zapewniamy rozsądne ceny, profesjonalną obsługę oraz merytoryczne doradztwo.