Okulary – różne modele w ofercie salonu optycznego w Białymstoku

Okulary to klasyczne, popularne rozwiązanie służące do korekcji różnego rodzaju wad wzroku i nie tylko. W celu zapewnienia ostrości widzenia czy też zapobiegania wystąpieniu tego typu problemów warto udać się do specjalisty, aby dobrać właściwy rodzaj. Profesjonalnej pomocy w tym zakresie może udzielić wykwalifikowana kadra specjalistów Salonu Optycznego 123Okulary.pl. Zapraszamy mieszkańców Białegostoku i innych miejscowości do umówienia się na wizytę.

Jakie okulary posiadamy w ofercie?

Kompleksowa oferta okularów umożliwia nam proponowanie skutecznych rozwiązań w przypadku różnych problemów, z którymi zgłaszają się do nas Pacjenci. Można zamówić między innymi okulary korekcyjne dopasowane do zdiagnozowanej wady wzroku. Każdorazowo konieczne jest wcześniejsze przeprowadzenie badania optometrycznego lub okulistycznego, ponieważ niewłaściwie dobrane szkła mogą negatywnie wpływać na zdrowie naszych oczu oraz powodować różne dolegliwości (na przykład bóle i zawroty głowy). W sytuacji trudności z widzeniem zarówno dalekich, jak i bliskich obiektów – czyli tak zwanej prezbiopii lub starczowzroczności – dobrze sprawdzają się okulary progresywne. Są one wyposażone w trzy obszary o różnej mocy zmieniającej się w sposób płynny. To zwalnia nas z konieczności posiadania dwóch par – okularów do czytania i do dali, gdyż wszystko co potrzebujemy, otrzymujemy w formie jednego przedmiotu. Podobnie działają szkła półprogresywne (okulary biurowe).

Nie należy zapominać o tym, że opisywane rozwiązanie nie tylko stanowi odpowiedź na już istniejące problemy, lecz także może być stosowane w celach profilaktycznych. Oferujemy bowiem modele dla kierowców, które zapewniają komfort widzenia nawet podczas długiej jazdy samochodem. Brak zmęczenia oczu przekłada się na wyższe bezpieczeństwo w trakcie podróży oraz zmniejszenie ryzyka wypadku czy kolizji. Funkcję ochronną pełnią również szkła do komputera, gdyż dzięki obecności powłoki antyrefleksyjnej Blue Control niwelują szkodliwy wpływ światła niebieskiego na nasz wzrok.

okulary białystok

Na co zwrócić uwagę przy doborze okularów?

Jak zostało wspomniane, decyzja o tym, jaką moc szkieł należy zamówić, powinna być konsultowana ze specjalistą, gdyż samodzielny wybór może wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Nie jest to jednak jedyna istotna kwestia, która będzie wpływać na komfort użytkowania danego modelu, dlatego podczas zakupów warto uwzględnić takie aspekty jak:

  • wygląd oprawek – powinien być dopasowany do kształtu twarzy (dotyczy to również okularów przeciwsłonecznych) oraz indywidualnego stylu, tak aby wybrana opcja dobrze współgrała z codziennymi stylizacjami;
  • jakość produktu – tutaj należy zwrócić uwagę szczególnie na materiał, z którego wykonane są okulary; niskiej jakości konstrukcja będzie bardziej podatna na odkształcenia i pęknięcia;
  • indywidualne potrzeby – warunkują zastosowanie dodatkowych rozwiązań, między innymi powłoki antyrefleksyjnej czy hydrofobowej.

Wybór okularów to decyzja na lata, dlatego naszym Klientom zapewniamy profesjonalne doradztwo, również w temacie dopasowania oprawek pod względem estetycznym. Udzielamy też wszelkich niezbędnych informacji odnośnie prawidłowego użytkowania i pielęgnowania szkieł.

Oferta Salonu Optycznego 123Okulary.pl w Białymstoku

Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnej pomocy naszych specjalistów zarówno osoby zmagające się z objawami problemów z widzeniem, jak i tych, którzy chcą chronić swoje oczy podczas codziennej pracy czy jazdy samochodem. Współpracujemy ze sprawdzonymi producentami, co pozwala nam zapewniać wysokiej jakości rozwiązania. Dobór właściwej opcji każdorazowo poprzedzony jest szczegółową diagnostyką.