Okulary biurowe – ostrość
widzenia na różne odległości

W przypadku pracy biurowej niezbędne jest dobre widzenie tekstu ulokowanego zarówno na kartkach, jak i na ekranie komputera. Soczewki do bliży nie zawsze jednak to umożliwiają i wówczas warto wyposażyć się w szkła półprogresywne. Tak zwane okulary biurowe można znaleźć w ofercie Salonu Optycznego 123Okulary.pl. Od lat zapewniamy mieszkańcom Białegostoku i okolicznych miejscowości profesjonalną pomoc w doborze właściwych sposobów korekcji wad wzroku, mając na uwadze indywidualne potrzeby każdego Pacjenta. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Czym się charakteryzują okulary do biura?

Takie szkła nie bez powodu porównywane są do okularów progresywnych. Podobnie jak one dają możliwość ostrego widzenia na różne odległości. Podstawowa różnica dotyczy jednak ich zasięgu. Modele okularów przeznaczone do pracy biurowej wspomagają skupianie wzroku w odległości do 4 metrów. Pozwalają bezproblemowo pisać i czytać tekst z monitora (zwłaszcza że powłoka ochronna dodatkowo zapobiega pogorszeniu wzroku z powodu szkodliwego światła niebieskiego), jednak nie zastąpią indywidualnie dobranych progresów w przypadku osób, które cierpią na krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i prezbiopię – nie sprawdzą się podczas na przykład jazdy samochodem. To wszystko zdecydowanie przemawia za koniecznością powierzenia kwestii wyboru sposobu korekcji specjaliście. Optometrysta początkowo przeprowadzi niezbędne badania, na podstawie których postawi diagnozę. Wówczas będzie mógł dopasować potrzebną moc i rodzaj okularów lub soczewek kontaktowych.

okulary do pracy biurowej białystok

Okulary do pracy biurowej – dla kogo?

Istnieje wiele profesji, o których należałoby wspomnieć, zastanawiając się nad tym, kto powinien zdecydować się na zakup opisywanych szkieł półprogresywnych. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ważna jest precyzja, a obowiązki służbowe obejmują pracę z tekstem, telefonem czy komputerem. Mogą zatem dobrze posłużyć przedstawicielom takich zawodów jak:

  • księgowa,
  • grafik komputerowy,
  • pracownik administracji,
  • informatyk,
  • dziennikarz.

W każdym z wymienionych przykładów okulary biurowe mogą zapewnić ochronę nie tylko wzroku, lecz także kręgosłupa, bowiem w sytuacji braku problemów z widzeniem nie jest konieczne każdorazowe nachylanie się na przykład nad monitorem w celu dostrzeżenia szczegółów danego tekstu lub obrazu. Można natomiast przyjąć naturalną, zdrową dla naszego ciała pozycję. Szkła półprogresywne przydadzą się również podczas wykonywania innych czynności poza miejscem pracy. Mowa między innymi o gotowaniu czy czytaniu książek albo prasy. Pomimo nazwy nie są przeznaczone wyłącznie do użytkowania w pomieszczeniach biurowych.

123Okulary.pl – sprawdzony salon optyczny

Jak zostało wspomniane, profesjonalna pomoc przy wyborze sposobu korekcji wady wzroku odgrywa bardzo ważną rolę – pozwala między innymi uchronić się przed konsekwencjami niewłaściwie dopasowanej mocy soczewki (takimi jak uciążliwe migreny). Mieszkańcy Białegostoku i okolicznych miast specjalistyczne wsparcie otrzymają w naszym Salonie Optycznym 123Okulary.pl. W ramach współpracy zapewniamy:

Klienci mogą też liczyć na merytoryczne doradztwo w kwestii na przykład właściwej pielęgnacji szkieł. Prawidłowe użytkowanie okularów do pracy biurowej lub innych modeli sprawi, że posłużą nam one bezproblemowo przez lata. Zapraszamy do kontaktu w celu skorzystania z naszych usług.