Okulary dla kierowców – zadbaj o
bezpieczeństwo w podróży

W przypadku kierowców dobry wzrok to podstawa, gdyż w dużej mierze wpływa na zdolność szybkiego reagowania na różne zdarzenia na drodze. Nasze oczy w trakcie jazdy samochodem są jednak poddawane ekspozycji na szkodliwe czynniki, zwłaszcza jeśli podróżujemy nocą. Na takie sytuacje warto wyposażyć się w specjalne okulary dla kierowców. Zapraszamy do odwiedzenia naszego Salonu Optycznego 123Okulary.pl w Białymstoku w celu dobrania odpowiedniego modelu.

Kiedy warto zakupić okulary do jazdy samochodem?

Prowadząc auto, musimy zmagać się między innymi z intensywnym promieniowaniem słonecznym, które razi nas nie tylko w trakcie lata. Również podczas innych pór roku na mokrej powierzchni odbijają się promienie i rozpraszają się w różnych kierunkach. To wpływa negatywnie na jakość widzenia peryferyjnego i utrudnia zauważenie potencjalnych przeszkód na drodze. Natomiast podróżując nocą, jesteśmy oślepiani przez światła innych pojazdów, co również bywa przyczyną wypadków i kolizji. Z kolei w trudnych warunkach pogodowych – takich jak ulewa czy mgła – wytężamy wzrok, w wyniku czego nasze oczy szybciej ulegają zmęczeniu.

Wszystkie wymienione czynniki mogą nieść z sobą przykre konsekwencje, dlatego warto zastanowić się, jak zminimalizować ich szkodliwe oddziaływanie. Sposobów jest kilka – należy pamiętać między innymi o częstych przerwach w trakcie długiej trasy, stosowaniu kropli nawilżających oraz o intensywnym mruganiu. Ważną rolę odgrywa też dbałość o szyby w samochodzie. Podstawę stanowi ich regularne czyszczenie oraz odśnieżanie w porze zimowej. Na przejrzystość szyby niewątpliwie wpływa także stan wycieraczek, dlatego nie powinniśmy zapominać o sezonowej wymianie piór. Ponadto dobrym pomysłem będzie zakup specjalnych okularów dla kierowców, szczególnie jeśli prowadzenie pojazdów jest nierozłącznie związane z naszą pracą zawodową lub odczuwamy dyskomfort jako kierowca.

okulary do jazdy samochodem Białystok

Czym wyróżniają się okulary dla kierowców?

Okulary dla kierowców muszą być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Przykładowo, jeśli na co dzień nosimy szkła korekcyjne, to zakupiony model przeznaczony do jazdy samochodem powinien również spełniać nasze potrzeby pod względem mocy optycznej soczewek. Od standardowych rozwiązań różnią się one jednak obecnością dodatkowych powłok takich jak:

  • filtr polaryzacyjny – odpowiada za niwelowanie odblasków, a więc oślepiających smug światła zarówno nocą, jak i podczas jazdy w słoneczne dni;
  • odpowiedni fotochrom Transitions XTRActive – zapewnia automatyczne przyciemnianie się szkieł adekwatnie do natężenia oświetlenia; nie musimy zatem wyposażać się w dodatkową parę okularów przeciwsłonecznych;
  • antyrefleks – niweluje refleksy świetlne, a ponadto poprawia kontrast i ostrość widzenia, co wpływa na bezpieczeństwo zwłaszcza w przypadku podróżowania po zmroku.

Wszelkie istotne parametry szkieł należy dobrać z pomocą specjalisty – duże znaczenie mają bowiem indywidualne kwestie, takie jak obecność wad wzroku czy chorób oczu. Osoby z Białegostoku i okolicznych miejscowości profesjonalną pomoc otrzymają w naszym Salonie Optycznym 123Okulary.pl.

Poznaj naszą ofertę

Zapewniamy szeroki wybór rozwiązań – posiadamy różne rodzaje okularów i soczewek kontaktowych. Klientom gwarantujemy kompleksową obsługę, gdyż dobór właściwego produktu poprzedzony jest optometrycznym badaniem wzroku. Takie badanie obejmuje między innymi komputerowy pomiar wady wzroku czy też weryfikację widzenia obuocznego. Trafna diagnoza umożliwia dopasowanie skutecznego sposobu korekcji. Chcąc skorzystać ze specjalistycznego wsparcia, należy odwiedzić Salon Optyczny 123Okulary.pl, który znajduje się w Białymstoku.