Okulary do czytania w ofercie
salonu optycznego w Białymstoku

Wiele osób po 40. roku życia boryka się z postępującymi problemami ze wzrokiem. Dzieje się tak ze względu na prezbiopię, czyli starczowzroczność powodowaną przez starzenie się soczewki wewnątrzgałkowej. Stan ten utrudnia skupianie wzroku na przedmiotach znajdujących się blisko. Zauważając takie objawy, warto wyposażyć się w wysokiej jakości okulary do czytania – posiadamy je w ofercie Salonu Optycznego 123Okulary.pl.

Jak działają okulary do czytania?

Omawiane szkła przeznaczone są dla osób, którym brak ostrości widzenia spowodowany wspomnianą prezbiopią utrudnia wykonywanie takich czynności jak czytanie książek lub prasy. Zapewniają wówczas wyższy komfort, a jednocześnie nie ma potrzeby, by nosić je przez cały czas. Przeznaczone są do odległości bliskiej, około 40 cm. Aby mogły odpowiednio spełniać swoją funkcję, powinny być właściwie dobrane, a w tym pomoże optyk lub optometrysta. Podczas profesjonalnego doboru przyszły użytkownik określa swoje preferencje, które są uwzględnione w zapisywanej korekcji. Wraz z wiekiem oko staje się coraz słabsze i po czasie konieczny może być zakup szkieł biurowych lub okularów progresywnych. Warto wspomnieć też o tym, że dla osób, u których pojawiają się dolegliwości przy dłuższej pracy w odległościach bliskich i pośrednich (na przykład bóle oczu i głowy, rozmazywanie obrazu, trudności w koncentracji) dobrym rozwiązaniem mogą okazać się okulary relaksacyjne zapewniające wsparcie akomodacji. Dzięki dodatkowi do bliży w dolnej części soczewki oczy uzyskują wsparcie zwiększające komfort przy dłuższej pracy.

Gdzie kupić dobre okulary do czytania?

Gotowe modele są łatwo dostępne – można je nabyć w supermarkecie, w aptece czy nawet na stacji benzynowej. Niektórzy decydują się wówczas na zakup z uwagi na między innymi niską cenę. Trzeba jednak mieć świadomość konsekwencji, które niekiedy niesie z sobą taki krok. W wymienionych miejscach nie przeprowadza się badań optometrycznych, które pozwalają określić wadę wzroku oraz potrzebną moc soczewek. Jako Klienci nie mamy zatem pewności, czy zakupione szkła spełnią nasze potrzeby. Nie uwzględniają one indywidualnych parametrów – mają taką samą moc na każde oko, a w większości przypadków wady są różne. Ponadto nie korygują astygmatyzmu i co równie ważne, nie są wykonane na podstawie indywidualnego rozstawu źrenic. Nieprawidłowo dobrane okulary do czytania mogą natomiast skutkować:

  • występowaniem uciążliwych migren i zawrotów głowy,
  • zapaleniem spojówek,
  • swędzeniem lub pieczeniem oczu,
  • brakiem ostrości widzenia,
  • zaburzeniem widzenia obuocznego,
  • postępującym problemem ze wzrokiem.
okulary do czytania białystok

Co ważne, nie należy również mylić okularów do czytania ze szkłami ochronnymi do pracy przy komputerze, gdyż nie są one wyposażone w specjalny filtr światła niebieskiego, który zmniejsza zmęczenie oczu i chroni przed poważnymi chorobami, mając na uwadze także coraz częściej stosowane w pomieszczenia oświetlenie ledowe. Chcąc mieć pewność, że dobrze chronimy swój wzrok, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty. W Salonie Optycznym 123Okulary.pl w Białymstoku na pierwszym miejscu stawiamy diagnostykę – dzięki szczegółowym badaniom wykonanym z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni sposób korekcji do indywidualnych potrzeb danego Pacjenta. Dotyczy to również osób, którym dokuczają pozornie drobne problemy z widzeniem. Sprawdzimy, czy w tym przypadku faktycznie wystarczą okulary do czytania, czy też lepszym rozwiązaniem będą szkła progresywne (pozwalają one wyraźnie widzieć przedmioty ulokowane zarówno blisko, jak i daleko), a może okulary biurowe.

Zapraszamy do skorzystania z oferty

Kupując okulary do czytania w sprawdzonym salonie optycznym, masz pewność nie tylko odpowiedniego dopasowania mocy soczewek i ich prawidłowego montażu w oprawie, lecz także solidności produktu. Tanie, niskiej jakości modele są podatne na różnego rodzaju odkształcenia i pęknięcia, przez co szybko tracą swoją funkcjonalność i estetyczną prezencję. My stawiamy wyłącznie na renomowanych producentów, których wyroby zapewniają wytrzymałość na lata. Szeroki wybór oprawek umożliwia natomiast dobranie właściwego kształtu i koloru do swojej twarzy. Mamy specjalistyczną wiedzę i wieloletnie doświadczenie, zatem w przypadku trudności z podjęciem decyzji można skorzystać z merytorycznego doradztwa.