Czy soczewki kontaktowe MiSight 1 Day CooperVision są bezpieczne dla dziecka?

Spis treści

Krótkowzroczność to często występująca wada wzroku, która objawia się zazwyczaj we wczesnym dzieciństwie. Z czasem postępuje, a jej rozwój zwykle trwa do 25. roku życia. Obecnie na rynku dostępne są jednak rozwiązania, które umożliwiają zapobieganie pogłębianiu się problemu. Mowa tu o soczewkach kontaktowych MiSight 1 Day CooperVision, które można znaleźć w ofercie profesjonalnego Salonu Optycznego 123Okulary.pl. Jednak czy są bezpieczne dla dziecka? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Soczewki kontaktowe MiSight 1 Day CooperVision Białystok

Jak działają soczewki MiSight 1 Day CooperVision?

W przypadku krótkowzroczności wiązki światła odbierane przez oko skupiają się przed siatkówką, a nie na niej. W wyniku takiego stanu Pacjent ma trudności z ostrym widzeniem przedmiotów znajdujących się daleko – musi na przykład mrużyć oczy w celu przeczytania tekstu na banerze reklamowym mijanym podczas jazdy samochodem. Tradycyjnie przy takim problemie stosuje się okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe nazywane minusami, które pozwalają odpowiednio przesunąć punkt skupienia promieni świetlnych. W przypadku najmłodszych Pacjentów lepsze są jednak rozwiązania, które nie tylko korygują wadę wzroku, lecz także zapobiegają jej rozwojowi. Zastanawiając się nad tym, czy soczewki kontaktowe MiSight 1 Day CooperVision są bezpieczne dla dziecka, warto początkowo zapoznać się ze sposobem ich działania.

Opisywane produkty należą do kategorii jednodniowych, miękkich szkieł kontaktowych. Od standardowych wersji wyróżnia je obecność specjalnie zaprojektowanych koncentrycznych pierścieni. Pełnią one funkcję stref terapeutycznych zmieniających w częściach peryferyjnych rozogniskowanie nadwzroczne na krótkowzroczne, a jak wykazały badania – zapobiega to wydłużeniu gałki ocznej. Takie działanie przekłada się na zmniejszenie ryzyka nie tylko dużej progresji wady wzroku, lecz także wystąpienia poważnych chorób oczu takich jak zwyrodnienie plamki żółtej czy zaćma.

Kwestia bezpieczeństwa”>Kwestia bezpieczeństwa

Przechodząc do odpowiedzi na tytułowe pytanie – czy soczewki kontaktowe MiSight 1 Day CooperVision są bezpieczne dla dziecka – należy zwrócić uwagę też na to, dla kogo są one przeznaczone. W tym zakresie istnieją pewne ograniczenia. Opisywane rozwiązanie nie sprawdzi się w przypadku, gdy krótkowzroczności towarzyszy większy astygmatyzm. Ponadto może przynieść znaczne efekty, jeżeli klasyfikacja wady nie przekracza -10,00 dioptrii. Podstawę stanowi zatem konsultacja ze specjalistą podczas doboru właściwego sposobu korekcji problemu z widzeniem.

Podsumowując – odpowiedź na pytanie, czy soczewki kontaktowe MiSight 1 Day CooperVision są bezpieczne dla dziecka, jest twierdząca, jeśli:

  • specjalista zajmujący się dopasowaniem korekcji nie stwierdził przeciwwskazań i zalecił wybór tej opcji,
  • dziecko dba o właściwe użytkowanie szkieł kontaktowych,
  • rodzic pamięta o regularnym odwiedzaniu wraz z małym Pacjentem gabinetu optometrysty w celach kontrolnych.

Chcąc osiągnąć możliwie najlepsze efekty stosowania opisywanych modeli, należy zwrócić również uwagę na to, aby dziecko spędzało przynajmniej dwie godziny dziennie na świeżym powietrzu oraz pamiętało o częstych przerwach i odpowiedniej odległości podczas czytania lub korzystania z urządzeń cyfrowych.

Omów indywidualną sytuację ze specjalistą

Jeśli nadal towarzyszą nam wątpliwości dotyczące tego, czy soczewki MiSight 1 Day CooperVision są bezpieczne dla dziecka, warto omówić je z wykwalifikowaną kadrą pracowniczą naszego salonu optycznego. Mamy bogate doświadczenie i specjalistyczną wiedzę, a w ofercie posiadamy różne metody korekcji wad wzroku. Przeprowadzimy odpowiednie badania wzroku w celu zdiagnozowania Pacjenta oraz wykrycia ewentualnych przeciwwskazań do noszenia szkieł kontaktowych. W większości przypadków opisywane rozwiązanie może jednak sprawdzić się znacznie lepiej niż tradycyjne szkła okularowe czy kontaktowe korygujące miopię, zwłaszcza u aktywnych dzieci, gdyż zapewnia wygodę na przykład w trakcie uprawiania sportu. Modele te są łatwe w zakładaniu, a ich jednodniowy charakter sprawia, że nie jest konieczna codzienna pielęgnacja soczewek.

Warto skontaktować się z nami, aby umówić się na wizytę i sprawdzić, czy ta opcja przyniesie oczekiwane rezultaty również u Twojego dziecka. Zapraszamy!

Przeczytaj również: Soczewki Transitions XTRActive – czym różnią się od standardowych szkieł fotochromowych?


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Czym są soczewki MiSight 1 Day CooperVision i jak działają w przypadku krótkowzroczności?

Soczewki MiSight 1 Day CooperVision to jednodniowe, miękkie szkła kontaktowe zaprojektowane do leczenia krótkowzroczności. Wyposażone w koncentryczne pierścienie, które zmieniają rozogniskowanie nadwzroczne na krótkowzroczne w częściach peryferyjnych, zapobiegają wydłużeniu gałki ocznej, co zmniejsza ryzyko progresji wady wzroku oraz poważnych chorób oczu.

Czy soczewki kontaktowe MiSight 1 Day CooperVision są bezpieczne dla dzieci?

Tak, soczewki te są bezpieczne dla dzieci, pod warunkiem, że nie ma przeciwwskazań ze strony specjalisty, dziecko dba o właściwe użytkowanie szkieł, a rodzic regularnie odwiedza z dzieckiem gabinet optometrysty w celach kontrolnych.

Dla jakich przypadków krótkowzroczności soczewki MiSight 1 Day CooperVision nie są odpowiednie?

Soczewki te nie są odpowiednie, gdy krótkowzroczność towarzyszy większy astygmatyzm, lub jeśli klasyfikacja wady przekracza -10,00 dioptrii.

Jakie są zalecenia dotyczące trybu życia dziecka stosującego soczewki MiSight 1 Day CooperVision?

Dziecko powinno spędzać przynajmniej dwie godziny dziennie na świeżym powietrzu oraz pamiętać o częstych przerwach i odpowiedniej odległości podczas czytania lub korzystania z urządzeń cyfrowych.

Gdzie mogę znaleźć soczewki MiSight 1 Day CooperVision?

Soczewki MiSight 1 Day CooperVision można znaleźć w ofercie profesjonalnego Salonu Optycznego 123Okulary.pl.