Jak soczewki MiSight 1 Day CooperVision korygują krótkowzroczność u dzieci?

Spis treści


Krótkowzroczność (miopia) to najczęściej diagnozowana wada wzroku u dzieci także w naszym kraju. Jej pierwsze objawy pojawiają się właśnie we wczesnym dzieciństwie, a problem z biegiem lat często ulega progresji. Nie jest to jednak konieczność, z którą trzeba się pogodzić – z pomocą przychodzi nasz Salon Optyczny 123Okulary.pl. W ofercie posiadamy nowoczesne soczewki kontaktowe MiSight 1 Day CooperVision. Warto zapoznać się z ich działaniem oraz tym, jak korygują krótkowzroczność u dzieci. Zapraszamy do przeczytania dzisiejszego artykułu.

Miopia – objawy i sposoby korekcji

W przypadku tej wady wzroku Pacjent ma trudności z wyraźnym widzeniem obiektów znajdujących się w dużej odległości od niego – musi na przykład mrużyć oczy, aby dostrzec detale takiego przedmiotu czy przeczytać tekst na banerze. Dzieje się tak ze względu na nieprawidłową budowę oka wynikającą zazwyczaj z czynników genetycznych. Za jej sprawą promienie świetlne ogniskowane są przed siatkówką, a nie bezpośrednio na niej, jak ma to miejsce w oku miarowym. Odbierane wiązki światła można przesunąć na właściwe miejsce za pomocą szkieł kontaktowych albo okularów, tak zwanych minusów, o ujemnej mocy optycznej. Jednak w przypadku dzieci rosnącym zainteresowaniem cieszy się wspomniane już rozwiązanie – miękkie soczewki kontaktowe MiSight 1 Day CooperVision, które skutecznie korygują krótkowzroczność i zapobiegają rozwojowi problemu.

Poznaj tę innowacyjną technologię

Zastanawiając się nad tym, jak soczewki MiSight 1 Day CooperVision korygują krótkowzroczność u dzieci, warto zwrócić uwagę na to, czym różnią się one od standardowych szkieł kontaktowych. Przede wszystkim pozwalają kontrolować progresję wady wzroku dzięki obecności specjalnie zaprojektowanych koncentrycznych pierścieni – naprzemiennie ułożonych stref korekcyjnych i terapeutycznych. Unikatowa konstrukcja pozwala na wyraźne widzenie, a jednocześnie w częściach peryferyjnych siatkówki zmienia rozogniskowanie nadwzroczne, stymulujące przyrost miopii, na rozogniskowanie krótkowzroczne. Należy pamiętać, że wysoka krótkowzroczność to nie tylko „większe” minusy w okularach czy soczewkach, ale istotnie zwiększające się ryzyko poważnych chorób okulistycznych, takich jak odwarstwienie siatkówki, jaskra, makulopatia krótkowzroczna i zaćma.

Wiedząc, jak soczewki MiSight 1 Day CooperVison korygują krótkowzroczność u dzieci, można spodziewać się licznych zalet, jakie niesie z sobą wybór tego rozwiązania:

  • szeroki zakres zastosowań – opisywane szkła kontaktowe sprawdzą się w przypadku, gdy klasyfikacja wady wzroku nie przekracza -10,00 dioptrii w ekwiwalencie sferycznym; jedynym ograniczeniem może być duży astygmatyzm, dlatego przed rozpoczęciem użytkowania omawianych produktów bardzo ważną rolę odgrywa konsultacja ze specjalistą;
  • wysoki komfort – ze względu na to, że są to soczewki miękkie, ich noszenie nie wiąże się z dyskomfortem, jak ma to niekiedy początkowo miejsce w przypadku wdrożenia ortokorekcji, w której istotną funkcję pełnią specjalistyczne szkła kontaktowe; ponadto soczewki MiSight 1 Day CooperVision należą do jednodniowych modeli, zatem nie wymagają codziennej pielęgnacji – zużyte egzemplarze wyrzucamy bezpośrednio po zdjęciu z oczu;
  • szybkie efekty – już pierwszego dnia użytkowania opisywanych szkieł kontaktowych młodzi Pacjenci mogą zauważyć poprawę ostrości widzenia i rozpocząć skuteczną walkę z przyrostem miopii.

Szereg korzyści sprawia, że soczewki MiSight 1 Day CooperVision cieszą się rosnącym zainteresowaniem Klientów naszego salonu optycznego.

Sprawdź, czy soczewki MiSight 1 Day CooperVision sprawdzą się dla Twojego dziecka

Rozważając wybór tego rozwiązania, warto udać się na badania optometryczne ze swoim dzieckiem. Specjalista sprawdzi, czy w danym przypadku jest możliwe zastosowanie tych innowacyjnych szkieł kontaktowych. Udzieli też potrzebnych informacji w zakresie ich właściwego użytkowania.

 

innowacyjna technologia MiSight

Przeczytaj również: Czy można stosować ortokorekcję u dzieci?


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Czym jest krótkowzroczność i jakie są jej objawy?

Krótkowzroczność (miopia) to wada wzroku, gdzie pacjent ma trudności z wyraźnym widzeniem obiektów na dużej odległości. Objawy mogą obejmować konieczność mrużenia oczu, aby dostrzec detale lub przeczytać tekst na dalszej odległości.

Jak można korygować krótkowzroczność u dzieci?

Krótkowzroczność u dzieci można korygować za pomocą okularów o ujemnej mocy optycznej lub miękkich soczewek kontaktowych MiSight 1 Day CooperVision. Soczewki te skutecznie korygują krótkowzroczność i zapobiegają jej rozwojowi.

W jaki sposób działają soczewki MiSight 1 Day CooperVision?

Soczewki MiSight 1 Day CooperVision działają dzięki obecności koncentrycznych pierścieni, ułożonych naprzemiennie w strefach korekcyjnych i terapeutycznych. Pozwalają kontrolować progresję wady wzroku, a ich unikatowa konstrukcja zapewnia wyraźne widzenie i zmienia rozogniskowanie nadwzroczne na krótkowzroczne.

Czy są jakieś ograniczenia w stosowaniu soczewek MiSight 1 Day CooperVision?

Soczewki MiSight 1 Day CooperVision są odpowiednie, gdy klasyfikacja wady wzroku nie przekracza -10,00 dioptrii w ekwiwalencie sferycznym. Jedynym ograniczeniem może być duży astygmatyzm. Przed rozpoczęciem użytkowania tych soczewek ważna jest konsultacja ze specjalistą.

Jakie są zalety stosowania soczewek MiSight 1 Day CooperVision?

Zalety soczewek MiSight 1 Day CooperVision to szeroki zakres zastosowań, wysoki komfort noszenia (są to soczewki miękkie, jednodniowe), oraz szybkie efekty poprawy ostrości widzenia i walki z przyrostem miopii już od pierwszego dnia użytkowania.