Soczewki Transitions XTRActive – czym różnią się od standardowych szkieł fotochromowych?

Spis treści


Oczekiwania współczesnych użytkowników okularów sprawiają, że producenci często proponują połączenie cech kilku rozwiązań w jednym. Przykładem jest korekcja wad wzroku oraz ochrona oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV dzięki soczewkom Transitions XTRActive. Czym różnią się od standardowych szkieł fotochromowych oraz jak mogą odmienić Twoje spojrzenie na codzienność? O tym w dzisiejszym artykule.

Jedyne działające we wnętrzu samochodu

To jedyne fotochromy spełniające swoje zadanie wewnątrz pojazdu, gdy światło słoneczne oddziałuje przez przednią szybę. Nie jest potrzebne bezpośrednie działanie promieni UV tak jak w przypadku tradycyjnych szkieł, wystarczy tzw. światło widzialne, aby nastąpiło zaciemnienie Transitions XTRActive do 50% przy słonecznej pogodzie, natomiast pozostają przezroczyste, gdy na zewnątrz jest pochmurno. Spełniają swoje zadanie przez cały dzień, dlatego stanowią optymalne rozwiązanie dla osób szukających nowoczesnych okularów do jazdy samochodem.

Dodatkowe funkcjonalności soczewek Transitions XTRActive i tego, czym różnią się od standardowych szkieł fotochromowych w kontekście prowadzenia auta są równie istotne:

  • niwelowanie lśniących refleksów z otoczenia – dotyczy to między innymi błyszczących karoserii, ale również bieli śniegu, który potęguje odbijanie światła;
  • komfort jazdy nocą – zmniejszają efekt tzw. olśnienia, czyli oślepienia przez światła samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka; sprawdzają się też przy lśnieniu mokrej nawierzchni;
  • szybka obecność zabarwienia – przejście z przezroczystości do koloru soczewek i odwrotnie następuje bardzo szybko, dlatego o tym jak działają soczewki Transitions XTRActive przekonasz się również, gdy z auta przechodzisz do pomieszczenia; w kilka chwil dostosują się do zmiany warunków.

Klienci Salonu Optycznego 123 Okulary.pl coraz częściej wybierają takie rozwiązanie, gdy otrzymują od nas informacje dotyczące tego, czym różni się od standardowych szkieł fotochromowych. Są to zarówno zawodowi kierowcy, jak też osoby, których praca nie jest związana z całodziennym prowadzeniem samochodu, lecz na przykład wymaga częstego przebywania na zewnątrz.

Szybkie zaciemnienie i powrót do przejrzystości

W soczewkach Transitions XTRActive cechą odróżniającą je od klasycznych szkieł fotochromowych jest wspomniana wyżej szybkość i płynność zabarwienia w zetknięciu z działaniem światła, a także równie dynamiczne przywrócenie przezroczystości. Wartość ta określana jest na 35% krótszy czas powrotu do przejrzystości, co w praktyce oznacza, że gdy na soczewki nie padają promienie słoneczne, dosłownie po chwili wyglądają one jak standardowa wersja korekcyjna. To istotne nie tylko dla osób często przemieszczających się w ciągu dnia, ponieważ funkcjonalność ta sprawdza się także w pomieszczeniach. Soczewki Transitions XTRActive wykazują wtedy śladowe zabarwienie, dając ochronę między innymi przed sztucznym oświetleniem czy światłem z monitorów oraz innych urządzeń.

Istotne certyfikaty oraz normy

Z soczewkami Transitions XTRActive i tym, czym różnią się od standardowych szkieł fotochromowych wiążą się również oficjalne potwierdzenia jakości. Jest to Wyrób Medyczny Klasy I, spełnia także wymogi International Standard Organization (ISO) i Polskiej Normy (PN): ISO EN-PN 14889 w kontekście kierowania samochodem w nocy. Po dodatkowe informacje zapraszamy do naszego salonu optycznego.

soczewki kontaktowe fotochromowe Transitions XTRActive

Przeczytaj również: Jak działają soczewki fotochromowe Transitions XTRActive?


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Czym różnią się soczewki Transitions XTRActive od standardowych szkieł fotochromowych w kontekście jazdy samochodem?

Soczewki Transitions XTRActive różnią się od standardowych szkieł fotochromowych tym, że działają we wnętrzu samochodu, nie wymagają bezpośredniego działania promieni UV, zapewniają szybkie zaciemnienie i przejrzystość, oraz niwelują lśniące refleksy i olśnienia podczas jazdy.

Jak szybko soczewki Transitions XTRActive dostosowują się do zmiany warunków świetlnych?

Soczewki Transitions XTRActive charakteryzują się bardzo szybkim i płynnym zabarwieniem w zetknięciu z działaniem światła oraz równie dynamicznym przywróceniem przezroczystości. Wartość ta jest określana na 35% krótszy czas powrotu do przejrzystości.

Czy soczewki Transitions XTRActive są odpowiednie do jazdy samochodem w nocy?

Tak, soczewki Transitions XTRActive są odpowiednie do jazdy samochodem w nocy, ponieważ zmniejszają efekt olśnienia, czyli oślepienia przez światła innych samochodów i spełniają wymogi ISO EN-PN 14889 w kontekście kierowania samochodem w nocy.

Czy soczewki Transitions XTRActive są dobrym wyborem tylko dla zawodowych kierowców?

Nie, soczewki Transitions XTRActive są wybierane zarówno przez zawodowych kierowców, jak i osoby, których praca nie jest związana z całodziennym prowadzeniem samochodu, ale na przykład wymaga częstego przebywania na zewnątrz.

Jakie certyfikaty i normy spełniają soczewki Transitions XTRActive?

Soczewki Transitions XTRActive są Wyrobem Medycznym Klasy I i spełniają wymogi International Standard Organization (ISO) oraz Polskiej Normy (PN): ISO EN-PN 14889, co świadczy o ich wysokiej jakości i zgodności z normami.